Lufthansa, Eurowings, Austrian Airlines a Brussels Airlines hovoria „Yes to Europe“

06.05.2024 Zaujímavosti

S jasným vyhlásením „Áno pre Európu“ bude od tohto týždňa lietať niekoľko lietadiel Lufthansa Group cez ich európsky domov. Celkovo štyri Airbusy A320 budú krátko pred eurovoľbami slúžiť ako ambasádori európskej myšlienky. Pútavý odkaz sa dá prečítať na trupe lietadla a je orámovaný vencom európskej hviezdy.

Európske hviezdy na európskom nebi

 

Ako prvé to urobia Lufthansa a Eurowings, ktorých spojenie s Európou je dokonca jadrom svojej značky, pričom každá od tohto týždňa pošle na európske nebo lietadlo so špeciálnou fóliou. Budúci týždeň vzlietne po jednom lietadle Austrian Airlines a Brussels Airlines.

 

13. mája 2024 sa potom všetky štyri lietadlá Lufthansa Group stretnú na bruselskom letisku. Lufthansa už pred európskymi voľbami v roku 2019 označila lietadlo so záväzkom voči Európe.

 

Zdroj: LHG

Mohlo by Vas zaujímať
Business Travel
Londýn bol vyhlásený za top business meeting destináciu v Európe Londýn si udržal svoju pozíciu najobľúbenejšej destinácie na business stretnutia a podujatia v Európe. Barcelona bola druhou najobľúbenejšou destináciou stretnutí, zatiaľ čo Madrid sa posunul na tretie miesto a Berlín sa vyšplhal o dve pozície na štvrté. Piaty bol Lisabon, prvý desiatku doplnili Amsterdam, Paríž, Rím, Frankfurt a Mníchov.
Zaujímavosti
VEĽKOLEPÉ ZNOVUZRODENIE JEDINEČNÉHO BEHU KOŠICE RUNWAY RUN Bežci svojou energiou a tričkami rozžiarili pristávaciu dráhu košického letiska tak, ako to dokážu len na Košice Runway Run. Obľúbené podujatie sa vrátilo v plnej sile.
Zaujímavosti
Letisko Košice odštartovalo tohtoročnú letnú sezónu 26. apríla v skorých ranných hodinách bol z Košíc vypravený prvý charterový let tohtoročnej letnej dovolenkovej sezóny. Airbus A320 so 140 klientami cestovnej kancelárie HappyTravel na palube nabral smer egyptská Hurghada o 03:45. Počas letnej sezóny sa bude z Košíc na charterových letoch lietať do 17 destinácií v 11 krajinách. Novinkami sú albánska Tirana, turecký Izmir, grécke destinácie Zakynthos a Patras, Podgorica v Čiernej Hore a po dlhšom čase sa vracia do ponuky aj španielska Palma de Mallorca.