VEĽKOLEPÉ ZNOVUZRODENIE JEDINEČNÉHO BEHU KOŠICE RUNWAY RUN

13.05.2024 Zaujímavosti

Bežci svojou energiou a tričkami rozžiarili pristávaciu dráhu košického letiska tak, ako to dokážu len na Košice Runway Run. Obľúbené podujatie sa vrátilo v plnej sile.

Jediný a jedinečný, presne taký je Košice Runway Run, beh, aký by ste široko ďaleko hľadali márne. Zabehať si po dráhe letiska sa dá len v Košiciach. Sobotňajšia noc (27.4.) patrila bežcom – amatérskym aj profesionálnym. Piaty ročník prestížneho behu dostal na vzletovú dráhu fanúšikov behu aj lietania. Nepotrebovali letenky, ale štartové čísla. V pološere si užili 5 či 10-kilometrovú dráhu, každý podľa toho, na čo sa cítil.

Športovcov už tradične sprevádzala hudba, ohňové efekty, dokonca aj nový maskot sokolík LETKO, ktorý odovzdával medaily, dídžeji i kapela BUBONZ, ktorej bubnovanie doslova burcovalo k lepším výkonom. Profesionálne označená trať a hlavne milovníci športu a dobrej nálady si piaty ročník užili so všetkým, čo k tomu patrí – aj dobrým počasím.

Aj keď to na začiatku týždňa vyzeralo kadejako, predpovede dobrého počasia cez víkend sa potvrdili. Podmienky na beh boli ideálne. „Som veľmi rád, že sa nám podarilo urobiť takýto naozaj veľký comeback od počasia cez ľudí až po tú výbornú atmosféru. Aj napriek tomu, že nebol Košice Runway Run päť rokov na bežeckej mape Slovenska, myslím si, že teraz sme to všetko dobehli. Doslova,“ uviedol po behu hlavný organizátor podujatia Marek Petráš z Rádia Košice.

Letisko Košice si tento rok pripomína aj 100 rokov lietania z Košíc. Dnes rozlietali aj bežcov a na trať sa postavil dokonca aj výkonný riaditeľ Thomas Dworschak: „Atmosféra je skvelá, sme veľmi hrdí, že tu máme Košice Runway Run po päťročnej prestávke. Je tu veľa ľudí, ja som si skúsil zabehnúť po prvýkrát a bola to naozaj super skúsenosť. Sme veľmi radi, že sme to tu dnes mohli spoluorganizovať.“

 

Zdroj: Kosice International Airport

Mohlo by Vas zaujímať
Business Travel
Londýn bol vyhlásený za top business meeting destináciu v Európe Londýn si udržal svoju pozíciu najobľúbenejšej destinácie na business stretnutia a podujatia v Európe. Barcelona bola druhou najobľúbenejšou destináciou stretnutí, zatiaľ čo Madrid sa posunul na tretie miesto a Berlín sa vyšplhal o dve pozície na štvrté. Piaty bol Lisabon, prvý desiatku doplnili Amsterdam, Paríž, Rím, Frankfurt a Mníchov.
Zaujímavosti
Lufthansa, Eurowings, Austrian Airlines a Brussels Airlines hovoria „Yes to Europe“ S jasným vyhlásením „Áno pre Európu“ bude od tohto týždňa lietať niekoľko lietadiel Lufthansa Group cez ich európsky domov. Celkovo štyri Airbusy A320 budú krátko pred eurovoľbami slúžiť ako ambasádori európskej myšlienky. Pútavý odkaz sa dá prečítať na trupe lietadla a je orámovaný vencom európskej hviezdy.
Zaujímavosti
Letisko Košice odštartovalo tohtoročnú letnú sezónu 26. apríla v skorých ranných hodinách bol z Košíc vypravený prvý charterový let tohtoročnej letnej dovolenkovej sezóny. Airbus A320 so 140 klientami cestovnej kancelárie HappyTravel na palube nabral smer egyptská Hurghada o 03:45. Počas letnej sezóny sa bude z Košíc na charterových letoch lietať do 17 destinácií v 11 krajinách. Novinkami sú albánska Tirana, turecký Izmir, grécke destinácie Zakynthos a Patras, Podgorica v Čiernej Hore a po dlhšom čase sa vracia do ponuky aj španielska Palma de Mallorca.