Air France predstavuje nové cestovné kabíny vo svojej flotile Embraer 190

04.06.2024 Zaujímavosti

Dňa 28. mája 2024 na Aircraft Interiors Expo v Hamburgu (Nemecko) spoločnosť Air France exkluzívne odhalila nové kabíny, ktoré budú čoskoro inštalované na všetkých Embraeroch 190 prevádzkovaných jej regionálnou dcérskou spoločnosťou HOP! Prvé z týchto zrekonštruovaných lietadiel vzlietne na jeseň 2024.

Spoločnosť tak pokračuje vo svojom posune smerom nahor smerom k štandardizácii ponuky produktov a služieb na svojej krátkej a strednej sieti.

 

Nové, pohodlnejšie a inovatívnejšie sedadlá

 

Vďaka týmto kabínam bude Embraer 190 vybavený 110 novými sedadlami usporiadanými v konfigurácii 2-2. Každé sedadlo bude čalúnené kožou a bude mať ergonomickú penovú výstelku pre väčšie pohodlie a udržateľnosť. Sedadlo, ktoré sa dá sklopiť až na tri palce, bude mať široký 46 cm sedaciu časť, podnos, optimalizovaný úložný priestor, pohodlné odnímateľné podrúčky a háčik na kabát. Opierka hlavy sedadla je výškovo nastaviteľná s nastaviteľnými krídelkami.

 

Do operadla každého sedadla sa zasúva výsuvný držiak s rebrovaným, nekĺzavým povrchom na bezpečné uloženie smartfónu alebo tabletu umiestnený vo výške očí zákazníka. Sedačka bude mať porty USB A a C, ktoré zákazníkom umožnia dobíjať ich osobné zariadenia vrátane notebookov. Pre väčšie pohodlie bude k dispozícii aj dvojitý držiak na poháre.

 

Na palube budú biznis zákazníci sedieť v prednej časti lietadla. Pre väčšie pohodlie a súkromie oddelí túto triedu kabín od zvyšku kabíny mobilný záves a od januára 2025 bude mať každý z našich obchodných zákazníkov vedľa seba prázdne miesto.

 

Svetlá, elegantná kabína

 

Rovnako ako Airbus A220, aj kabína Embraer 190 bude obsahovať charakteristické farby Air France v odtieňoch modrej, výraznú prítomnosť bielej poskytujúcej svetlo a kontrast a nádych červenej, ktoré stelesňujú dokonalosť a know-how leteckej spoločnosti. Každé sedadlo bude mať symetrický vzor prešívania zvýraznený v strede sivou vyšívacou niťou, čo vytvára čalúnený efekt pre optimálne pohodlie. Opierka hlavy bude tiež vyšívaná s typickým akcentom spoločnosti, ktorá bude tiež zdobiť zadné steny kabíny lietadla, čo dáva perspektívu celku. Koberec pripomína tradičný ornamentálny vzor rybej kosti, ktorý symbolizuje emblematický svet parížskych bytov inšpirovaný Haussmannom.

 

Ľahšie sedadlá navrhnuté a vyrobené vo Francúzsku

 

Pri navrhovaní týchto sedadiel sa Air France spojila s francúzskym výrobcom Expliseat v spolupráci s Andreou Mocellinom, dizajnérom, ktorý sa dobre orientuje v segmente trhu vyššej kategórie.

 

Konštrukcia sedadla je vyrobená z uhlíkových vlákien a titánu a je ultraľahká a extrémne pevná. Obsahuje recyklované komponenty a čo najmenej plastov.

 

Každé nové sedadlo je o 30 % ľahšie ako súčasný model, čo pomáha znížiť celkovú hmotnosť lietadla s cieľom znížiť jeho spotrebu paliva a emisie CO2. Táto iniciatíva je súčasťou stratégie leteckej spoločnosti na znižovanie emisií uhlíka spolu so základnými pákami, akými sú obnova flotily, zvýšené využívanie udržateľného leteckého paliva a rozvoj ekologického pilotovania.

 

Tieto sedadlá, navrhnuté na mieru v súlade so špecifikáciami spoločnosti, sa budú vyrábať v Angers vo Francúzsku. Renovácia Embraer 190 sa potom začne v HOP! miesto údržby v Clermont-Ferrand po lete.

 

Zdroj: Airfrance/KLM: https://corporate.airfrance.com/

Mohlo by Vas zaujímať
Tipy na cestu
Medzikontinentálne novinky spoločnosti Lufthansa s odletom z Mníchova Pasažieri Lufthansy môžu opäť cestovať bez prestupu z Mníchova do Južnej Ameriky. Od 9. decembra bude Airbus A350 lietať do Sao Paula v pondelok, stredu a piatok. LH504 odlieta z Mníchova o 11:45 a do brazílskej metropoly príde o 20:15.
Zaujímavosti
Lufthansa Group vozí fanúšikov na majstrovstvá Európy vo futbale Európa je vo futbalovej horúčke a Lufthansa privádza futbalových fanúšikov do Nemecka. Od 14. júna do 14. júla letecké spoločnosti skupiny Lufthansa zaznamenávajú približne 200 000 dodatočných rezervácií letov do miest konania majstrovstiev Európy vo futbale. Pridávajú sa mnohé ďalšie lety, najmä do a z Veľkej Británie. Lufthansa je pripravená na futbalové podujatie a už teraz dostáva fanúšikov do nálady na majstrovstvá Európy.„Ako partner nemeckého mužského národného futbalového tímu netrpezlivo očakávame túto udalosť. Obzvlášť sa tešíme na letenie futbalových fanúšikov z celého sveta do Nemecka,“ hovorí Heiko Reitz, obchodný riaditeľ spoločnosti Lufthansa Airlines.
Tipy na cestu
Pravidelné linky z Bratislavy do Istanbulu a Antalye s Pegasus Airlines Letisko M. R. Štefánika získalo nového pravidelného leteckého dopravcu. Je ním turecký Pegasus Airlines, ktorý dnes, 15. mája, spustil priame lety z Bratislavy do Istanbulu. Letisko tak získalo prepojenie s významným medzinárodným hubom. Od soboty 18. mája navyše dopravca pridá druhú pravidelnú linku - do tureckej Antalye a z nej.