Spoločnosť Emirates má dostupnú triedu premium economy už do šestnástich destinácií

25.06.2024 Zaujímavosti

Emirates teraz ponúka triedu premium economy na letoch do celkovo 16 destinácií, pričom začiatkom tohto mesiaca pribudlo medzinárodné letisko Osaka Kansai.

Na trase Dubaj-Osaka sa teraz nachádza dopravca dodatočne vybavené superjumbo štyroch tried A380, ktoré zahŕňa 56 prémiových ekonomických sedadiel v konfigurácii 2-4-2.

 

Osaka je po Tokiu (Narita) v decembri minulého roka druhým japonským mestom, ktoré videlo prémiový ekonomický produkt Emirates.

 

Letecká spoločnosť spustila triedu premium economy koncom roka 2020 a od začiatku roku 2021 začala rozpisovať lietadlá s miestami na svoju vlajkovú loď na londýnskej trase Heathrow.

 

Trieda je dostupná na letoch do New Yorku, JFK, Los Angeles, San Francisca, Houstonu, Londýna Heathrow, Sydney, Aucklandu, Christchurchu, Melbourne, Singapuru, Bombaja, Bangalore, Sao Paula, Osaky, Tokyo Narita a samozrejme Dubaja dopravcu. stredisko.

 

Spoločnosť Emirates pôvodne plánovala vybaviť celkovo 120 lietadiel Airbus A380 a Boeing 777 vynovenou prvou triedou, novými sedadlami v biznis triede a pridaním prémiovej ekonomickej triedy – odvtedy však projekt rozšírila o ďalších 71 lietadiel.

 

Satish Sethi, country manager Emirates pre Japonsko, v komentári k novinkám uviedol:

 

„Od predstavenia kabíny Premium Economy na našej trase Dubaj/Narita sme zaznamenali prevažne pozitívnu odozvu od japonských cestovateľov, ktorí tento produkt zažili. Začlenenie Osaky do našej siete Premium Economy znamená náš záväzok rozšíriť ponuku produktov pre japonských zákazníkov.“

 

„Vďaka viac ako 10 200 cestujúcim, ktorí zažili náš produkt od jeho uvedenia na trh v Tokiu Narita v decembri 2023, sme si istí, že prémiová ekonomika Emirates dostane rovnako pozitívnu odozvu v Osake, pretože nastavuje nový štandard v cestovných štandardoch v Japonsku, nanovo definuje komfort a luxus svojim precíznym dizajnom a bezkonkurenčnou kvalitou služieb.”

Mohlo by Vas zaujímať
Tipy na cestu
ANA túto zimu tri nové európske trasy All Nippon Airways (ANA) pridáva tri nové linky do Európy z tokijského letiska Haneda túto nadchádzajúcu zimnú sezónu.
O lietaní
Letiskom Košice za prvý polrok prešlo vyše 270 tisíc cestujúcich Bránami letiska Košice prešlo za obdobie január – jún tohto roka 271 077 cestujúcich. To predstavuje medziročný nárast o 9,4 % a v porovnaní s predcovidovým rokom 2019 ide o nárast až o 23,5 %. Vyše 216 tisíc cestujúcich využilo pravidelné linky do jednej z deviatich destinácií (Dublin, Liverpool, Londýn Luton, Londýn Stansted, Praha, Varšava, Viedeň, Zürich, Zadar). Ďalších, vyše 52 tisíc cestujúcich letelo z resp. do Košíc na charterových letoch.
O lietaní
Európska komisia udelila "zelenú" účasti Lufthansa Group v ITA Airways Carsten Spohr, generálny riaditeľ Deutsche Lufthansa AG, uviedol: „Schválenie z Bruselu je vynikajúcou správou pre ITA Airways a Lufthansu a najmä pre všetkých cestujúcich, ktorí lietajú do Talianska az Talianska. Tešíme sa, že môžeme privítať ITA Airways a jej vynikajúcich zamestnancov ako nový člen našej leteckej rodiny už čoskoro. Rozhodnutie je tiež jasným signálom pre silnú leteckú dopravu v Európe, ktorá sa môže úspešne presadiť v globálnej konkurencii.